1. Tellimistingimuste ulatus ja kehtivus

1.1. Käesolevad tingimused (edaspidi Tellimistingimused) kehtivad ABC Kompuuter OÜ (edaspidi ABC), registrikood 10296378, aadress Tõnu talu, Upa küla, Saaremaa vald 93857; internetipoes (www.abckompuuter.ee) müügil olevate kaupade ostmisel kliendi (edaspidi Klient) poolt.

1.2. Pooled juhinduvad omavahelistes suhetes Tellimistingimustest, ABC hinnakirjast ning kehtivatest Eesti Vabariigi õigusaktidest.2. Lepingu jõustumine

2.1. Ostu-müügileping tellitud kaupade suhtes loetakse sõlmituks peale tellimuse esitamist Kliendi poolt ja tellimuse kinnituse saatmist ABC poolt. 

2.1.1 Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.

2.1.2 Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest ABC e-poe arvelduskontole ja kui kliendile on väljastatud originaalarve.

3. Kauba ja teenuste hinnad

3.1. Kaupade juures olevad hinnad on eurodes ning sisaldavad käibemaksu.

3.2. ABC jätab endale õiguse teha kauba hindades korrektuure teavitades sellest koduleheküljel hindade uuendamisega. 

3.3. Hinna puudumisel või 0 eurose hinnaga kaupade (või kui täpne kauba hind andmebaasis puudub) hinna täpsustamiseks palume ühendust võtta telefoni või e-maili teel. Vastav tellimus korrigeeritakse ning kinnitus saadetakse Kliendile esimesel võimalusel.

4. Kaupade eest tasumise viisid

4.1. Pangalingi kaudu tasudes tuleb tellimuse vormistamisel valida nimekirjast sobiv pank (Swedbank, SEB, LHV, Coop või Luminor). Peale tellimuse kinnitust suunatakse Teid otse internetipanka, kus ootab Teid eeltäidetud maksekorraldus.

4.1.1 Makstes pangalingiga vajutage kindlasti peale makse sooritamist nuppu „Tagasi kaupmehe juurde”. Vastasel korral võib juhtuda, et info makse õnnestumise kohta ei jõua meieni ning Teie tellimuse täitmine viibib.

4.2. Tasuda saab pangaülekandega, pangaülekande juhised on vahetult enne nuppu "Kinnita tellimus", samuti leiate need Teie registreeritud meiliaadressile saadetavas tellimuse kinnituses. 

4.3 Tasuda saab ka Paypaliga, Paypali konto saab luua aadressil https://www.paypal.com/us/home

4.4
. ABC Kompuuter OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.


5. Kohaletoimetamine

5.1 ABC e-poe tarnepiirkond on Eesti, Läti, Leedu ja Soome

5.2 ABC e-poe transpordi pakkujad on DPD kullerteenus, Itella Smartpost pakiautomaat.

5.2.1 Kaup saadetakse DPD kulleriga Kliendi poolt valitud aadressile. Kauba ja teenuste eest tasutakse 100% ette pangaülekandega või järelmaksulepingu sõlmimisega.

5.2.1.1 DPD kullerveoga saadetud tooted tuuakse kliendile maja ette. 

5.2.2 Kaup saadetakse SmartPostiga Kliendi poolt valitud pakiterminali. Kauba ja teenuste eest tasutakse 100% ette pangaülekandega või järelmaksulepingu sõlmimisega.

5.3 Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 1-5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

5.3.1 Tavapraktikas laos oleva toote tarneaeg on 1-3 tööpäeva. Muul juhul on tarneaeg kuni 10 tööpäeva.

 
6. Kauba saadavus

6.1. Kauba saadavuse info on ära toodud kaupa kirjeldavas infos. Andmeid koduleheküljel uuendatakse vastavalt võimalusele ning tulenevalt ajalisest viivitusest ning võimalikest ebatäpsustest andmebaasi ja tegeliku ABC laoseisu ja tarnijate laoseisu vahel ei saa ABC garanteerida kauba saadavust. Taoliste olukordade ilmnemisel teavitab ABC koheselt Klienti ning tellimuse edasine täitmine lepitakse kokku vastavalt Kliendi soovidele ja ABC võimalustele.


7. Kliendi taganemisõigus

7.1. Kliendil on õigus taganeda ABC veebipoe tellimuse alusel sõlmitud ostu-müügilepingust 14 päeva jooksul alates tellitud kauba üleandmisest kliendile.

7.2. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ja peab olema kõigi markeeringutega ning originaalpakendis.

7.3 Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile abc@abckompuuter.ee, hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

7.4 Ostetud kaupa ei saa tagastada kui tellitud toode on eritellimus arvestades tellija isiklikke vajadusi või tellija poolt esitatud tingimuste kohaselt.

7.5 Kauba tagastamine kauplusesse on TASUTA. DPD kulleriga ja pakiautomaatidega saadetud kauba tagastamine on tasuline vastavalt kullerteenuse pakkuja hinnakirjale. Täpsema info tagastamise kohta saab abc@abckompuuter.ee. Kauba tagastamise soovist palume teavitada e-poodi.

7.6 Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule.

7.7 ABC e-pood tagastab Tellijale lepingust taganemisel kauba eest tasutud summa esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul lepingust taganemisest alates Tellija poolt osutatud pangaarvele (kaup peab olema tagastatud või klient peab tõendama, et tagastatav kaup on teele pandud).


8. ABC taganemisõigus

8.1 ABC e-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind e-poes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

8.2 ABC e-poel on õigus tellimuse alusel sõlmitud ostu-müügilepingust taganeda, kui Klient ei ole arvel näidatud aja jooksul arvet tasunud või kui ABC vastava kauba varud on otsas.

8. Pretensioonide esitamise õigus

8.1. Toodetele kehtib pretensioonide esitamise tähtaeg seaduses (VÕS) ettenähtud korras.

8.2. Pretensioonide esitamise tähtaeg kehtib ainult koos ostuarvega.

8.3. Pretensioonide esitamise tähtaeg ei kehti juhul, kui kauba puudus on tingitud toote valest kasutamisest, hooldusjuhendi või kasutusjuhendi eiramisest või toote kulumisest.


9. Omandireservatsioon

9.1. Kuni kauba hinna täieliku tasumiseni on kaup ABC omand.


10. Isikuandmete kogumine ja kasutamine

10.1. ABC kasutab Kliendi poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-mailiaadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.

ABC edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

10.2. ABC kasutab Kliendi kontaktandmeid reklaami ja muu informatsiooni edastamiseks Kliendile ainult juhul, kui Klient on sellest teadlik ja andnud loa endale rekaami edastada.

10.3 Kliendil on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.


11. Tellimistingimuste ja hinnakirja muudatused

11.1. ABC-l on õigus käesolevaid tingimusi ja hinnakirju muuta ning täiendada.

11.2. Tingimuste ja hinnakirja muudatustest ja täiendustest teatatakse internetilehekülje www.abckompuuter.ee ning tingimuste ja hinnakirja muudatused ja täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest.

11.3. Kui tellimus on esitatud enne tingimuste ja hinnakirja muudatusi, siis kohaldatakse Kliendile tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimusi ja hinnakirja.


12. Järelvalve asutus ja vaidlused

12.1. Tellimistingimuste alusel sõlmitud lepingute üle on järelvalvepädevus Tarbijakaitseameti juures tegutseval tarbijavaidluste komisjonil. Täiendatavat infot saab tarbijakaitse komisjoni nõuandetelefonilt 1330 või 6 201 707.

12.2. Kliendil on õigus esitada kaebus Tarbijakaebuste komisjonile või Euroopa Liidu internetipõhise vaidluste lahendamise platvormi ehk ODR-platvormi kaudu aadressil http://ec.europa.eu/odr.


13. Lõppsätted

13.1. Käesolevatele tellimistingimustele ning ostu-müügilepingutele kohaldatakse Eesti Vabariigi õigust.

13.2. Kui tellimistingimuste mõni säte on tühine, ei mõjuta see ülejäänud osas tellimistingimuste ega ostu-müügilepingu kehtivust. Tühine säte asendatakse seaduspärase sättega, mis on tühisele sättele õiguslikult ja majanduslikult kõige lähedasem.

 

Peale ostu-müügilepingu sõlmimist jäävad tellimistingimused kättesaadavaks aadressil http://www.abckompuuter.ee